Сучасна українська мова

Розпочати

Опис курсу

Вітаємо! Цей курс створений на базі “Українського правопису” 2019 року https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/05062019-onovl-pravo.pdf 

Ви зможете отримати теоретичні знання з української мови та вдосконалити навички володіння нею на базі нового правопису.

Інформація, що використана у цій навчальній програмі, взята з інтернет-порталів, словників, довідників та з власного практичного досвіду експертів.

Користь цього навчального продукту в тому, що він дає змогу вивчити/повторити/нагадати основи мови такі як: звуки і букви, орфографію, пунктуацію та паралельно розібратися з нововведеннями в правописі.

 

Курс складається з трьох модулів:
1. Мова та мовлення;

2. Правопис;

3. Ділова українська мова.

У кожному модулі свої головні герої, які, завдяки отриманим знанням та навичкам, досягають своєї мети у рамках оволодіння українською.

 

Авторки курсу: Олена Даниліна та Ірина Рудика.

Олена Даниліна - тренерка курсів української мови для дорослих, курсу креативного письма для підлітків, курсів академічного письма в Лабораторії ефективних досліджень SSLab; літературознавиця й критикеса, редакторка художніх і наукових видань (серія “Шкільна бібліотека” видавництва “Фоліо”); педагогиня-коуч, викладачка, кандидатка філологічних наук; казкотерапевтиня й письменниця.

Ірина Рудика - тренерка з м‘яких навичок, менторка школи тренерів, кураторка навчальних програм Освітнього Хабу; методологиня зі створення дистанційних навчальних скорм-курсів Асоціації іноваційної та цифрової освіти; тьюторка з емоційного інтелекту для дітей за міжнародною системою SEL (КМДШ); поетеса, переможниця літературних конкурсів.

Літредакторка курсу: Матвійчук Тетяна.

Матвійчук Тетяна - кандидатка філологічних наук, доцентка Державного університету інфраструктури та технологій, авторка посібників для підготовки до ЗНО («Українська література: комплексне видання для підготовки до ЗНО», «Українська мова: теорія, вправи, тести», «ЗНО з української мови: комплекс вправ і завдань».

 

Курс розроблено за підтримки партнерів: платформи dobro.ua від МБФ “Українська Біржа Благодійності", Zagoriy Foundation та компанії Vodafone Україна.

 

Мета курсу: стимулювати/мотивувати до використання української мови в повсякденному житті/роботі/побуті; показати, що вчити та вдосконалювати мову - це не страшно, не складно, а навпаки - весело та легко. Головне бажання і практика! 

 

Цей курс розроблено для:

  • людей, що прагнуть оволодіти сучасною українською мовою;

  • людей, чиї професії та сфера діяльності пов'язані з використанням нового українського правопису;

  • усіх, хто хоче ознайомитися з новим правописом та знати основи мови та мовлення;

  • вивчити останні зміни нового українського правопису, прийняті у 2019 році;

  • удосконалити навички володіння українською мовою;

  • нагадати основи правопису, пунктуації та вживання м'якого знака й апострофа у словах;

  • розвинути мовленнєві навички та навички побудови цікавих і граматично правильних текстів;

  • підняти рівень володіння літературною мовою;

  • навчитися розрізняти суржик, літературну норму, запозичені слова і навчитися правильно їх застосовувати;

  • нагадати основні правила написання слів, речень, текстів;

  • познайомитись із новими правилами написання імен, прізвищ, по батькові;

  • прокачати ділову українську мову;

  • навчитися правильно писати та використовувати власні назви;

  • прокачати навички створення документів;

  • розібратися, що таке фемінітиви та маскулінітиви, та як правильно їх утворювати та вживати.

"Українська - це модно!” Такий слоган, мабуть, не раз вам доводилося чути останнім часом. Дійсно, нарешті, володіння рідною мовою стало не лише необхідно, а й круто, сучасно, популярно. Врешті-решт, нині це - ознака стилю і престижу. А ще - це природно, стверджуємо ми!

Модулі курсу

Відеоматеріалів: 5
Відеоматеріалів: 5

Експерти та Тренери курсу

Тренерка з м'яких навичок, тьюторка з емоційного інтелекту, методологиня освітніх програм, розробниця авторських тренінг-курсів.
Олена Даниліна - тренерка курсів української мови для дорослих, курсу креативного письма для підлітків, курсів академічного письма в Лабораторії ефективних досліджень SSLab; літературознавиця й критикеса, редакторка художніх і наукових видань (серія “Шкільна бібліотека” видавництва “Фоліо”); педагогиня-коуч, викладачка, кандидатка філологічних наук; казкотерапевтиня й письменниця.