Вибір майбутньої професії

Кожного дня у світі з’являються нові професії, які потребують високоякісних спеціалістів, креативного підходу до справи та супер свіжих знання в різних областях. Причому методи та інструменти, необхідні для виконання певних обов’язків, розвиваються, поліпшуються та оновлюються майже щодня. 

Навчання в університетах займає 4-6 років і більшість вільного часу, а програма не змінюється десятиріччями. Одного ранку ти прокидаєшся і розумієш, що обрана професія “не чіпляє”. Тобі не хочеться йти на роботу; ВУЗ не дає достатньої інформації, а процес навчання залишається на рівні 20-річної давності. Або ти тільки-но подаєш документи до університету і не можеш обрати спеціальність. Ти намагаєшся знайти себе, намагаєшся спробувати щось нове, хапаєшся за будь-яку можливість. Це відчуття можна порівняти з бігом на коротку дистанцію. Ти знову і знову витрачаєш багато сил, щоб отримати швидкий результат, і так допоки не знайдеш себе.

Зупинись! Зроби глибокий вдих-видих. Ми допоможемо тобі. Обрати майбутню професію — це дуже важливо. Честно зауважимо, що праця має приносити задоволення та гарний дохід. Ти маєш кайфувати від процесу, іншими словами, ти маєш бути мотивованим по таких показниках:

 • фінансовий дохід;

 • нові можливості;

 • знайомства;

 • можливість показати свою творчість;

 • графік роботи;

 • допомога іншим і т.д.

Варіантів безліч. Знайшов своє? А тепер давай подумаємо разом, як саме обрати професію твоє мрії, і як розпочати зміни в твоєму житті.

Рекомендації по вибору майбутньої професії

Перш за все, познайомся з собою. 100% у тебе чудові здібності в певній області. Можливо, ти:

 • вмієш переконувати людей;

 • легко доповідаєш перед великою аудиторією;

 • гарно малюєш, співаєш, танцюєш;

 • пишеш прекрасні вірші, романи;

 • товаришуєш із математикою.

Це лише приклади, тож знайди щось своє і подумай, як саме ти можеш використати свої здібності. Доречі, в інтернеті існує безліч тестів на професійну орієнтацію. Вони складені таким чином, щоб ти міг не тільки обрати справу всього життя. 

Обов’язково оцінюй свій психічний тип, адже кожного дня ти будеш спілкуватись з великою кількістю людей: колеги, клієнти, керівники і т.д. Деякі спеціальності більш виснажливі: потребують великої кількості переміщень, звітів, креативу, частих відряджень тощо.

Оціни свої хобі. Ти вже володієш певними навичками, маєш деякий досвід. Наприклад, ти обожнюєш фотографувати, самостійно навчаєшся обробляти знімки – кайфуєш від процесу. Або ти з легкістю організовуєш заходи; любиш навчати інших; малюєш на замовлення, вмієш складати контент-плани, володієш іноземною мовою, розумієшся в моді та візажі, маєш глибокі знання в певній галузі.

Прислухайся до порад близьких людей, вчителів, колег, проте спеціальність обирай самостійно. Люди навколо помічають твої таланти: вони можуть допомогти з реалізацією ідеї, познайомити з потрібними спеціалістами, підказати напрям руху. 

Практичні поради по вибору професії

Склади список з декількох спеціальностей, які припали тобі до душі. А тепер давай зробимо найцікавіше – дізнаємось більше про конкретну професію, обов’язки та можливості кар’єрного росту. 

Як це зробити:

 • Поспілкуйся з представниками обраної професії. Досвідчені фахівці можуть розповісти цікаві подробиці з робочого життя, найважчі моменті та особливості праці.

 • Якщо є можливість, спробуй себе в обраній спеціальності. Проте не опускай руки, якщо з першого разу щось не вийшло, як треба. 

 • Знайди декілька безкоштовних вебінарів, курсів. Високоякісні спеціалісти розповідають про професію, необхідні вміння. 

 • Піди працювати асистентом та подивись на “внутрішню кухню” з місця подій. 

Якщо тобі не сподобалась обрана професія, подумай, як найшвидше можна перекваліфікуватись. Сьогодні достатньо пройти освітні курси тривалістю в кілька місяців. Більшість навчальних програм передбачає практичні завдання від справжніх замовників з подальшим працевлаштуванням. Обов’язково підвищуй свою кваліфікацію. Ти маєш бути конкурентно спроможним. Роби те, чого не можуть інші, ризикуй, проявляй ініціативу. Не бійся провалів – бійся нічого не робити, адже не помиляється той, хто байдикує.

Саме тому ми розробили проект Освітній Хаб. Навіщо? Щоб підвищити твій рівень знань. Для кого? Для тих, хто бажає змінити своє життя. Скільки це коштує? Плата — твій вільний час. Ти вивчиш велику кількість крутої та нової інформації, актуальної саме зараз. Вже після першого курсу ти зможеш використати отримані навички на практиці, зрозумієш свій наступний крок. 

Тож ми бажаємо тобі обрати професію своєї мрії, кайфувати від роботи, насолоджуватись життям та бути конкурентно спроможними. Не бійся зробити крок у своє майбутнє, не бійся змінити професію в будь-якому віці. І одного ранку ти прокинешся з думкою: «Моя робота мене чіпляє. Я зробив це! Я знайшов себе».