Казка-йога

Програма заняття у Дитячому садку онлайн розроблена з таким розрахунком, щоб забезпечити всесторонній гармонійний розвиток дітей дошкільного віку, в тому числі фізичний. Один з модулів цього освітнього проекту – заняття з йоги онлайн, Казка-йога. Уроки з йоги онлайн проводились с 23 квітня по 20 травня по буднях, о 10.00, саме вони відкривали розклад щоденних занять у Дитячому садку онлайн. Курс йога онлайн складається з 18 занять, сьогодні ці відеоматеріали є у вільному доступі на сайті Освітнього Хабу, будь яке заняття можна включити для дитини у зручний час.

Користь йоги онлайн для дітей

Йога – це фізична активність, що практично не має вікових обмежень, чимало простих вправ можна виконувати у ранньому віці. Тому у програму багатьох дитячих садків та центрів розвитку дитини включено такі заняття, а під час карантину дуже популярною стала йога онлайн. Заняття йогою у дитячих центрах, спортивних секціях чи йога онлайн, якою можна займатися вдома, дуже корисні для здоров’я та розвитку дитини:

 • підвищується гнучкість, рухливість суглобів;

 • зміцнюються м’язи;

 • внутрішні органи отримують більше кисню та поживних речовин;

 • діти вчаться правильно дихати, відчувати та контролювати власні м’язи;

 • йога онлайн допомагає тримати рівновагу, покращує координацію рухів, поставу, розвиває пластичність;

 • вправи сприяють укріпленню імунітету;

 • йога онлайн – це чудовий спосіб заспокоїти дитину, спрямувати енергію гіперактивного малюка у конструктивне русло, зняти стрес. Вправи корисні для емоційної рівноваги, покращують концентрацію уваги.

Особливості курсу Казка-йога

Казка-йога – це можливість займатися йогою онлайн вдома перед монітором. Діти 3-6 років можуть самостійно повторювати рухи, що робить тренер з йоги онлайн на екрані. Деякі вправи можливо виконувати й до 3 років, але малюкам знадобиться допомога мами чи тата. Діткам дошкільного віку нецікаво виконувати вправи так, як це роблять дорослі, тому для них розроблений спеціальний курс йоги онлайн у ігровій формі – Казка-йога. Кожен рух має якесь значення. Діти не просто нахиляють та піднімають голову, а висловлюють згоду. Не просто розводять руки в сторони та зводять перед собою, а захоплюють ними повітря, щоб замісити чарівне тісто. Кожен рух – це якийсь елемент казки, яку розповідає тренер під час заняття з йоги онлайн, відтворення дій казкових героїв.

Особливості та переваги програми йога онлайн (Казка-йога):

 • кожне заняття складається з простих вправ, що відповідають можливостям дітей дошкільного віку, вправи цілком безпечні;

 • тривалість занять оптимальна для такого віку, 20-30 хвилин, діти не втомлюються та не втрачають інтересу;

 • у кожне заняття включені вправи на правильну техніку дихання – вдих через ніс, видих через рот, діафрагмальне дихання, під час якого працюють нижні відділи легень, зміцнюються м’язи пресу, збагачуються киснем органи малого тазу;

 • чимало рухів повторюється у кожному занятті, але кожного разу вправи супроводжують нову казку, додаються нові рухи, закріплюються вже знайомі;

 • кожне заняття розпочинається невеликою розминкою та закінчується вправами на дихання, розслаблення;

 • для занять йогою онлайн досить гімнастичного килимка.

Тренер Олена Ходос демонструє кожен рух та коментує свої дії, починає з найпростіших вправ, тому займатися йогою онлайн можуть діти, які ніколи не відвідували таких занять. Батьки можуть приєднатися до них, контролювати правильність виконання, за потреби допомагати, виправляти. Важливий момент: не варто займатися йогою онлайн відразу після їжі, потрібно, щоб пройшло принаймні 1,5 години.

Курс розроблений в партнерстві з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.