Онлайн-курс "Медіаграмотний спротив: спілкуємось на рівних"

Розпочати

Опис курсу

Онлайн-курс "Медіаграмотний спротив: спілкуємось на рівних " розроблено експертками Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у навчальній програмі «Посилення стійкості до шкідливих інформаційних впливів під час війни» в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». Проєкт виконується IREX за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

Курс інтегрує інфомедійну грамотність у вивчення української мови з метою набуття навичок критичного сприйняття інформації та соціальної толерантності й усвідомлення цінності високоякісної інформації в сучасному контексті. 

Проєкт розпочався в Україні у 2015 році, після чого його досвід поширили на більш ніж 20 країн світу. У межах «Вивчай та розрізняй» пройшли навчання понад 400 тренерів із медіаграмотності, а всього до проєкту було залучено понад 20 000 дорослих людей. Серед них - учителі, освітяни вищої школи, державні службовці, журналісти, лідери громад і громадські активісти. 

Діяльність проєкту в Україні спрямована зокрема на те, щоб навчити вчителів інтегрувати інфомедійну грамотність у їхні уроки. Унаслідок цього понад 84 000 учнів на сьогодні навчаються за удосконаленими уроками, розробленими за підтримки проєкту.

Також експерти проєкту розробили загальнодоступний онлайн-курс із медіаграмотності VeryVerified, який є відповіддю та певною вакцинацією проти вірусу дезінформації і надає практичні навички медійної та інформаційної грамотності. Курс доступний трьома мовами, розроблений IREX у партнерстві зі студією онлайносвіти EdEra.

Курс "Медіаграмотний спротив: спілкуємось на рівних " покликаний поглиблювати знання з української мови та застосовувати їх у різних мовленнєвих ситуаціях, розкривати невичерпні скарби рідного слова, формувати грамотну особистість, яка відзначалася б свідомим ставленням до державної мови, високою мовною компетентністю й готовністю здійснювати спротив інформаційним викликам сьогодення.

 

За проходження курсу вам буде нараховано 15 годин (0,5 кредити ЄКТС). Після успішного завершення курсу ви зможете отримати і завантажити електронний сертифікат. Сертифікат буде доступний одразу після завершення курсу на нашій платформі.

Модулі курсу

Відеоматеріалів: 1

Файли та матеріали

ІГ-спілкуємось-на-рівних 21 квітня 2023